FAQ – Często zadawane pytania

Oba rodzaje pianek to doskonałe materiały izolacyjne o niemal bezkonkurencyjnych parametrach izolacyjnych. Różnica pomiędzy piankami polega na tym, że izolacja o strukturze zamkniętokomórkowej nadaje się do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności a od grubości 5 cm działa jak paroizolacja. Natomiast pianka natryskowa o strukturze otwartokomórkowej jest otwarta dyfuzyjnie i umożliwia przepuszczanie pary wodnej, co zapobiega występowaniu pleśni, a konstrukcja budynku może oddychać. Dlatego doskonale nadaje się do budynków drewnianych. Najpowszechniej stosowane są pianki o otwartej strukturze.

Izolacja z pianki natryskowej EXY może zastąpić praktycznie wszystkie tzw. klasyczne procedury i materiały izolacyjne, zarówno termoizolację, jak i izolację paroszczelną podczas budowy lub przebudowy budynków. Stosuje się ją od izolacji fundamentów, izolacji posadzek po ocieplenie obwodu budynków i dachów. Każda izolacja piankowa ma swoje parametry techniczne i właściwości. Eksperci naszej firmy z przyjemnością zarekomendują zastosowanie do danej aplikacji.

Główną różnicę stanowi to, że jest to nasza własna produkcja. Systemy EXY nie są piankami importowanymi ani ponownie kupowanymi. Jest to wysokiej jakości gama systemów izolacyjnych bezpośrednio od producenta HONTER GmbH. W Europie jest wiele firm oferujących różne pianki, które często zastępują pianki wysokiej jakości lub są dosłownie niebezpieczne i używają zakazanych substancji, są łatwopalne i toksyczne. Klient nie zdaje sobie sprawy z różnicy i często wpada w różne sztuczki firm, które nie mają nawet wystarczającego sprzętu, zaplecza, wiedzy. Kolejnym czynnikiem jest cena. Kiepskiej jakości pianka jest tańsza o kilkadziesiąt procent, a klient wybiera piankę tańszą i myśli, że zaoszczędzi, a jest dokładnie odwrotnie. Wierząc, że ma wysokiej jakości piankę w sprayu, de facto straci pieniądze i nie zaoszczędzi. Ponadto mogą wystąpić poważne problemy z pleśnią, kurczeniem się pianki i tym podobne. Aby wybrać piankę wysokiej jakości, wymagana jest niezależna certyfikacja w różnych laboratoriach, które rzeczywiście potwierdzają parametry pianki izolacyjnej. Przeczytaj więcej o produkcie w Internecie, który jest bardzo dobrym narzędziem do oceny. Wiele mniejszych firm w Polsce podaje w samych superlatywach skąd pochodzi pianka, kto ją wytwarza i zmienia nazwę produktu. Na certyfikatach można zamieścić informację, że dana firma jest producentem, a klient nie ma szansy dowiedzieć się, jaki to produkt i co za tym idzie pojawia się duży problem. Materiały izolacyjne EXY nie mogą być porównywane - w porównaniu z innymi produktami powszechnie dostępnymi na rynku.

Pianka natryskowa EXY jest to unikalna mieszanka dwóch substancji (składnik A izocyjanian i składnik B żywica), po zmieszaniu w określonej temperaturze i ciśnieniu powstaje mieszanina, w której środki porotwórcze tworzą ogromną liczbę małych pęcherzyków powietrza. W zależności od rodzaju użytego środka porotwórczego mieszanina rozszerza się od 50 do 150-krotności swojej pierwotnej objętości. Pianki dzieli się zgodnie z uzyskaną strukturą komórkową na strukturę otwartą lub zamkniętą. To duża różnica i musisz zrozumieć zalety i wady. Wymagana jest wiedza profesjonalnej i dobrze wyszkolonej firmy aplikacyjnej.

Prawidłowo ułożona pianka nie zmienia swojego kształtu i posłuży przez cały okres użytkowania budynku. Natryskana pianka bardzo mocno trzyma się i przylega praktycznie do wszystkich podłoży oraz jest w stanie elastycznie dostosowywać się do ruchu budynku.

Izolacja EXY tworzy integralną warstwę izolacyjną, eliminuje przepływ powietrza i ogranicza możliwość gromadzenia się wilgoci. Eliminuje również ruch powietrza we wnęce ściany. Inne izolacje nie są tak skuteczne w ograniczaniu przenikania powietrza i zapewnianiu wystarczającej izolacji domu, aby wyeliminować kondensację na powierzchni, a tym samym zwiększyć możliwość tworzenia środowiska podatnego na powstawanie pleśni.

Pianka poliuretanowa dla gryzoni nie jest źródłem pożywienia.

Zapytaj o cenę
Niepewny? Uzyskaj bezpłatną wycenę swojej izolacji.
Kalkulacja ceny
Jesteś zainteresowany stosowaniem naszych produktów?
Oferujemy profesjonalne szkolenie, sprzęt oraz serwis.
Skontaktuj się z nami