X Gotowe w 30%

Wypełnij formularz a skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe z kalkulacją ceny

X Gotowe w 60%
X Gotowe w 80%
X Gotowe w 90%
X

DZIĘKUJEMY!

POWIADOMIMY CIĘ, GDY TYLKO PRZEPROWADZIMY KALKULACJĘ

Obliczymy Twoje oszczędności Żądana cena

np_widgets.png
zv_widgets.png

Dlaczego natryskowa izolacja piankowa EXY działa lepiej niż wełna mineralna?

Pytanie: Dlaczego natryskowa pianka EXY działa lepiej niż wełna mineralna? 

Odpowiedź: Właściwości natryskowej izolacji EXY, którym zawdzięcza ona swoją nieprzepuszczalność dla powietrza, są głównym czynnikiem decydującym o tym, dlaczego jest to lepszy materiał niż wełna mineralna. Wełna mineralna bez względu na to, jak dobrze jest zamontowana, nie tworzy bariery dla powietrza i pozwala na przedostawanie się powietrza przez izolację. Skutkiem wtedy jest połączenie dwóch przestrzeni (wewnętrznej z klimatyzowanym powietrzem i zewnętrznej), które może powodować skraplanie się wilgoci wewnątrz ścian i elementów konstrukcji. 

Pytanie: Jaka jest różnica między pianką z otwartą strukturą komórek a pianką z zamkniętą strukturą komórek? 

   

Pianka z otwartą strukturą komórek        Pianka z zamkniętą strukturą komórek 

Odpowiedź: Zarówno EXY 09 z otwartą strukturą komórek, jak i pianka z zamkniętą strukturą EXY 39 są wyjątkowymi materiałami izolacyjnymi. Obie zapewniają świetną barierę dla ciepła i dla powietrza. Różnica polega na tym, że pianka z zamkniętą strukturą komórek uniemożliwia przedostawanie się przez nią wody.

Natryskowa pianka EXY 09 z otwartą strukturą komórek jest dyfuzyjnie otwarta i umożliwia przedostawanie się przez nią wody. Te właściwości utrudniają powstawanie pleśni i pozwalają konstrukcji oddychać. Izolacja nie powinna zatrzymywać wilgoci. Dach, ściany i przestrzenie instalacyjne pod podłogą z założenia powinny uniemożliwiać przedostawanie się wody. Jeżeli woda w jakiś sposób się do nich dostanie, musi mieć możliwość odparowania, zwłaszcza w budynkach drewnianych. Izolacja EXY jako jedyna na rynku oferuje najlepsze właściwości. 

Pytanie: Czy muszę wietrzyć poddasze, mimo że jest zaizolowane natryskową pianką EXY? 

Odpowiedź: Nie. Natryskowa pianka izolacyjna EXY jest nanoszona na wewnętrzną stronę pokrycia dachowego. W ten sposób tworzy na poddaszu klimatyzowaną przestrzeń, w której temperatura waha się między 27-32°C zamiast zwykłych 65°C. 

Pytanie: Jeśli chodzi o nowe budynki, na którym etapie budowy stosujecie izolację EXY? 

Odpowiedź: Natryskiwą piankę EXY nakłada się w tym samym momencie co klasyczną izolację z wełny mineralnej, po usunięciu elementów pomocniczych i przed zamontowaniem podwieszanych sufitów gipsowo-kartonowych. 

Pytanie: Czy izolacja EXY tłumi dźwięk lepiej niż izoalcja z wełny mineralnej? 

Odpowiedź: Tak. Natryskowa pianka EXY ma wyjątkowe zdolności absorpcji hałasu, ma większą gęstość niż wełna mineralna, a jej parametry fizyczne skuteczniej tłumią dźwięk. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Certyfikatów i testów akustycznych. 

Pytanie: Czy natryskowa izolacja piankowa wymaga większej inwestycji niż klasyczna izolacja z wełny mineralnej? 

Odpowiedź: Tak, ta inwestycja jest ok. 15 do 20% droższa, ale udowodniono, że w większości przypadków ta różnica zwraca się już w 3-5 lat w postaci oszczędności na rachunkach za energię. 

Pytanie: Czy natryskową izolację piankową EXY można zamontować w już wybudowanym domu jednorodzinnym? 

Odpowiedź: Tak. Na potrzeby takich zastosowań oferujemy więcej rodzajów natryskowej izolacji piankowej, które można stosować bądź za pomocą natrysku, bądź poprzez wtryskiwanie ich do pustek. Zastosowanie izolacji EXY zagwarantuje ci, że twój dom będzie oszczędniejszy i pozwoli zaoszczędzić niemałe pieniądze na rachunkach za energię. 

Pytanie: Jak wybrać tę właściwą izolację? 

Odpowiedź: Wartość oporu cieplnego (tzw. wartość R) stanowi szeroko uznawany standard porównywania skuteczności izolacji. Wartość oporu cieplnego pomaga izolacje „porównać liczbowo" – im wyższa wartość, tym lepsza jest dana izolacja w obniżaniu strat ciepła. W rzeczywistości jednak fizyka budowlana pokazuje, że sposób porównywania oporu cieplnego ma wielkie braki. Wartość oporu cieplnego określa zdolność izolacji do zatrzymywania przenikania ciepła, ale nie uwzględnia głównego spososbu transferu ciepła – jego przepływu (konwencji), który jest przyczyną nawet 40% strat energetycznych w budynku.

Wykorzystanie izolacji piankowej EXY, która stanowi dla powietrza barierę, jest jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie wydajności energetycznej oraz wygody. Jako kompletna izolacja i bariera, EXY minimalizuje przenikanie powietrza do wewnątrz konstrukcji. Przynosi to widoczne zmniejszenie wydatków na energię – EXY może zagwarantować nawet 70% mniejsze miesięczne rachunki za energię na ogrzewanie w porównaniu z klasycznymi alternatywami. 

System EXY Spray 09 – najlepszy wybór przy izolacji poddasza

Pianka natryskowa Honter EXY Spray 09 to system premium izolacji pianą otwartokomorową...

Pełny artykuł

EXY – Dlaczego to działa tak dobrze?

EXY to natryskowa izolacja piankowa na bazie wody z otwartą strukturą komórek i niską gęstością ...

Pełny artykuł

INSTA STIK™ KLEJ DO EPS I XPS, ETICS – MONTAŻ

Ilość opakowań Insta-Stik zawsze zależy od rodzaju zastosowania, względnie od technologii nanoszenia...

Pełny artykuł
Polecamy: ocieplanie pianką | izolacja natryskowa | powłoki dachowe | hydroizolacja dachu | izolacja fundamentów | ocieplanie poddasza

PONAD 1000 WYKONAWCÓW NA CAŁYM ŚWIECIE!

Znajdź wykonawcę w swoim kraju

Formularz kontaktowy

Jesteś zainteresowany izolacją budynku? Napisz do nas.

Imię:
Nazwisko:
Twój e-mail:
Telefon:
Miejsce budowy
Interesuje Cię:
izolacja wewnętrzna
izolacja zewnętrzna
Wtryskiwana pianka do izolacji pustek powietrznych
Ochronny lakier na istniejące i nowe dachy