X Gotowe w 30%

Wypełnij formularz a skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe z kalkulacją ceny

X Gotowe w 60%
X Gotowe w 80%
X Gotowe w 90%
X

DZIĘKUJEMY!

POWIADOMIMY CIĘ, GDY TYLKO PRZEPROWADZIMY KALKULACJĘ

Obliczymy Twoje oszczędności Żądana cena

np_widgets.png
zv_widgets.png

EXY – Dlaczego to działa tak dobrze?

Co to jest EXY? 

EXY to natryskowa izolacja piankowa na bazie wody z otwartą strukturą komórek i niską gęstością piany. EXY to dwuskładnikowa pianka nakładana poprzez natrysk. Składa się ze składnika A i B. 

Jak działa EXY? 

Natryskowa izolacja piankowa na bazie wody tworzy pęcherze powietrza, które zostają uwięzione w małych, rozszerzających się komórkach, formując strukturę piany.

W odróżnieniu od pianki EXY (z zamkniętymi komórkami), której komórki blokują przepływ powietrza i pary wodnej, tworząc tym samym barierę dyfuzyjną i zwiększając właściwości izolacyjne pianki, EXY z otwartą strukturą jest odpowiednia zwłaszcza tam, gdzie istotne jest przepuszczanie powietrza i pary wodnej przez piankę. Umożliwia to oddychanie konstrukcji, np. połaci dachowej, poddasza itp. W odróżnieniu od pianki poliuretanowej z zamkniętą strukturą komórek, która blokuje przenikanie powietrza i dyfuzję. 

Zalety natryskowej izolacji piankowej EXY

Dlaczego warto wybrać EXY 

EXY wykorzystuje się na całym świecie od ponad 30 lat. Dzięki swoim parametrom izolacyjnym pozwala zaoszczędzić niemałe pieniądze nie tylko w krajach północy, jak np. Kanada, Norwegia czy Szwecja, ale także w regionach tropikalnym, na przykład na Florydzie, w Ameryce Południowej, Afryce lub na Bliskim Wschodzie. Dzięki swoim sprawdzonym przez wiele lat właściwościom jest idealnym zamiennikiem dla najczęściej stosowanych izolacji – wełny mineralnej, celulozy lub innych klasycznych systemów dostępnych na rynku. EXY jest przeznaczona do izolacji pustek, ścian, poddaszy, podłóg, fundamentów, ale także do ocieplania piwnic, zbiorników, silosów, basenów czy aut, przyczep kempingowych i łodzi. Do izolacji suchych i wilgotnych miejsc należy wybrać odpowiedni rodzaj pianki izolacyjnej. Jest to sprawa kluczowa, ponieważ w przypadku zastosowania niewłaściwego typu pianki, może dojść do szeregu problemów, które sprawią, że wydatki na izolacje się zmarnują. Kolejną opcją jest specjalna pianka przeznaczona dla płaskich dachów, która służy zarówno jako ocieplenie, jak i pokrycie dachowe. Ta pianka izolacyjna nie wymaga kotwienia mechanicznego, montuje się ją na istniejące dachy, gdzie tworzy szczelną warstwę izolacyjną, która eliminuje możliwość podciekania, a przy tym jest wyjątkowo odporna na porywy wiatry i tornada. Po izolacji można chodzić, a w kwestii konserwacji EXY uznawana jest za mocną izolację, która spełnia najściślejsze normy budowlane. Jest certyfikowana zgodnie z ETAG 005 i całkowicie spełnia normy przeciwpożarowe dla dachów. 

EXY jest sprężystą natryskową izolacją piankową, która nie tylko zaizoluje, ale również pozwoli 300x wzmocnić konstrukcję budowlaną, a w połączeniu z ochronnym lakierem uniemożliwi przesączanie się wody. Ponadto uszczelnia dom od napływu zimnego powietrza, a to wszystko w ramach jednego montażu.

Podczas montażu izolacja piankowa EXY szybko się rozpręża i wypełnia wszelkie pustki, szczeliny i łączenia, tym samym eliminuje przepływ powietrza, dzięki czemu uszczelnia budynek, tworzy izolującą osłonę, która zapobiega stratom ciepła i pozwala zaoszczędzić na energii całkiem niemałe pieniądze.

Tworzy zdrowszą atmosferę i klimat przyjemniejszy do mieszkania. Największą zaletą jest to, że zainwestowane w izolację pieniądze pozwalają zaoszczędzić na przyszłych wydatkach na energię i gwarantują zwrot zainwestowanych środków. Na swoim koncie zauważysz mniejsze wydatki na ogrzewanie i klimatyzację. Jeśli w przyszłości postanowisz sprzedać nieruchomość, ten sposób izolacji może być zaletą nie tylko dla ciebie jako sprzedającego, ale również dla przyszłego właściciela, który kupi nieruchomość z gwarancją zdrowego mieszkania i oszczędności energii oraz mniejszych wydatków przez cały okres żywotności budynku. EXY spełnia wszystkie przepisy budowlane, bezpieczeństwa, przeciwpożarowe i higieniczne. Posiada oznaczenie CE i inne certyfikaty wymagane przez Unię Europejską.

Natychmiastowe i długoletnie korzyści z natryskowej izolacji piankowej przewyższają początkowe wydatki związane z jej montażem.

Ten uszczelniający i izolacyjny material zapewnia rozliczne korzyści. Dzięki inwestycjom w natryskowe izolacje piankowe osiągniesz znaczne, w niektórych przypadkach nawet 70% oszczędności na ogrzewaniu lub klimatyzacji obiektu. 

 • Obniża ilość alergenów, zanieczyszczeń i wilgoci w twoim domu
 • Obniża ryzyko zachorowania na choroby układu oddechowego i możliwość powstawania pleśni
 • Korzystnie wpływa na poprawę jakości powietrza, idealna dla alergików
 • Zimą grzeje, latem chłodzi, gwarantuje komfortowe mieszkanie przez cały rok
 • Minimalizuje hałas pochodzący z zewnętrznych źródeł, ale również ten wydostający się z mieszkania (na przykład podczas remontu)
 • Zwiększa trwałość budynku
 • Szybki montaż, nawet 300 m kw. dziennie
 • Zwiększa wartość nieruchomości, jeśli zdecydujesz się ją sprzedać 

Te natychmisatowe i długoletnie zyski są nieporównywalne z tradycyjnymi typami izolacji, np. z wełną mineralną czy celulozą. Nieefektywne, tradycyjne izolacje nie są w stanie dorównać zaletom natryskowej pianki izolacyjnej. Inwestycja w natryskową izolację, która tworzy barierę dla powietrza, szybko zostanie zamortyzowana, a przede wszystkim zapewni coroczne oszczędności tak długo, jak długo będziesz mieszkał w tym domu. Natryskowa izolacja EXY ma niezmienne parametry przez cały okres żywotności budynku. 

Jak to działa 

Izolacja EXY jest najwydajniejszym produktem izolacyjnym na rynku. 

EXY to bardzo wydajny sposób izolowania dachu. Piankę EXY natryskuje się bezpośrednio na spodnią stronę konstrukcji dachowej, gdzie tworzy jednolitą uszczelniającą warstwę izolacyjną, która uniemożliwia przenikanie zimnego lub gorącego powietrza.

Przeszkolony przez naszą firmę przedstawiciel może przeprowadzić kompletną i dokładną kontrolę stanu poddasza i sprawdzić, czy w twojej nieruchomości można zastosować ten sposób izolacji.

EXY natryskuję się od ściany do kalenicy w grubości ustalonej z klientem.

System izolacyjny EXY pozwala inwestorom oszczędzić 30-70% wydatków na energię. 

ZALETY IZOLACJI PIANKOWEJ EXY TO MIĘDZY INNYMI: 

 • Wyższa wartość U (ponieważ jej parametry są niezmienne z biegiem czasu)
 • O wiele mniejsze przenikanie powietrza z zewnątrz
 • Gwarantowany zwrot inwestycji – oszczędność energii
 • Lepsze właściwości wyciszające
 • Doskonała izolacja trudno dostępnych miejsc
 • Szybki montaż 

Natryskowa izolacja piankowa EXY przewyższa tradycyjną izolację pod względem efektywności, łatwości użycia i tempa zwrotu inwestycji. 

EXY oferuje całkowitą swobodę architektoniczną i umożliwia wysokiej jakości, szybkie zaizolowanie trudno dostępnych miejsc – w odróżnieniu od zazwyczaj używanych izolacji. 

EXY rozszerza się do 50-150-krotności swojej objętości w ciągu kilku sekund, uszczelniając wszystkie możliwe pęknięcia, szczeliny lub kanały, przez które może uciekać powietrza, a wraz z nim twoje pieniądze. EXY tworzy wyjątkową, szczelną, a w niektórych przypadkach otwartą dyfuzyjnie, efektywną energetycznie izolację dla przestrzeni mieszkalnych lub komercyjnych. 

EXY nie tylko zmniejsza ucieczkę powietrza i straty ciepła, ale również redukuje hałas za sprawą swojej szczelności.

Wystarczy tylko skontaktować się z naszymi partnerami, którzy chętnie ocenią, ile czasu, pracy i pieniędzy pozwoli zaoszczędzić natryskowa izolacja piankowa EXY. 

Przewodnictwo cieplne materiałów izolacyjnych 

Przewodnictwo cieplne, określane także jako Lambda (oznaczane symbolem λ), jest miernikiem tego, jak łatwo ciepło przenika przez określony typ materiału, niezależnie od jego grubości. 

Im niższe przewodnictwo cieplne materiału, tym lepsza jego wydajność (tzn. ciepło wolniej przenika przez materiał). 

Jego jednostką jest wat na metr kelwin (W / m K).

Natryskową izolację piankową stosuje się w projektach mieszkalnych i komercyjnych na całym świecie od przeszło 35 lat. Spełnia najbardziej wymagające przepisy budowlane i jest najlepszym sposobem izolowania budynku.

Wszystkie produkty stosowane są wyłącznie przez autoryzowanych partnerów, którzy posiadają niezbędne doświadczenie i stale szkolą się w montowaniu natryskowej izolacji piankowej EXY. Ważną rolę przy właściwym wyborze i montażu gra profesjonalizm i umiejętności certyfikowanej firmy monterskiej, która potrafi nie tylko odpowiedzieć na twoje pytania dotyczące produktów izolacyjnych i ich zastosowania, ale sama też ma znaczny wpływ na jakość izolacji.

 

 

EXY 09 - Otwarta struktura komórek 

EXY 39 - Zamknięta struktura komórek 

Współczynnik przewodnictwa cieplnego λ

0,0346 (W/m.K)

0,0206 (W/m.K)

Bariera dla wilgoci

Zła 
bardzo porowata, umożliwia przenikanie wody i pary wodnej

Doskonała 
nieporowata, uniemożliwia przenikanie wilgoci

Bariera dla powietrza

Dobra

Doskonała 

Odporna na pleśń

Nie pleśnieje 

Nie pleśnieje 

Zwiększa trwałość budynku

NIE

TAK

Izolacja akustyczna

Doskonała 

Dobra

Miejsce wykorzystania

Wewnętrzne ściany działowe, poddasza, wnętrza dachów, podłogi (nie piwnicy), tłumi dźwięk. Nie powinna być stosowana w miejscach wilgotnych albo takich, gdzie może dojść do kontaktu z wodą

Ściany piwniczne, sutereny, pomiędzy podłogami z ogrzewaniem podłogowym. Ściany zewnętrzne, łazienki, fundamenty, hale i podobne

Różnice między otwartą a zamkniętą strukturą komórek w natryskowej izolacji piankowej

Istnieją dwa główne typy natryskowej izolacji piankowej – z otwartymi komórkami i z zamkniętymi komórkami. 

Otwarta komórka jest często oznaczana jako half pound (8kg / m3), podczas gdy zamkniętą określa się jako two pound (35-40 kg/m3). Otwarte komórki izolacji piankowej nie są całkiem zamknięte i powietrze wypełnia wszystkie „otwarte" przestrzenie wewnątrz materiału. Pianka z zamkniętą strukturą komórek ma wszystkie komórki zamknięte i upakowane razem, co skutkuje wyższą gęstością materiału i lepszymi parametrami izolacyjnymi. 

W kwestii wydatków na montaż i wydajności, jest duża różnica między komórką otwartą a zamkniętą w izolacji piankowej. Podczas gdy pianka z zamkniętymi komórkami zwykle jest dwukrotnie droższą niż pianka z otwartymi komórkami, ma też wyższą wartość R i uniemożliwia przenikanie wilgoci. 

Zamkniętą strukturę komórek zaleca się stosować w piwnicach, suterenach, podłogach, łazienkach, halach i innych pomieszczeniach, gdzie istotna jest ochrona przed wilgocią albo na instalację jest mało miejsca. Nie tylko tworzy paroizolację, ale również wzmacnia podłoże i niebotycznie zwiększa wartość oporu cieplnego R. 

Natryskowa pianka izolacyjna z otwartą komórką jest doskonałym wyborem w kwestii izolacji cieplnej i powietrznej dla wewnętrznych ścian, pustek i poddaszy. Natryskowa pianka z otwartymi komórkami jest optymalnym wyborem przy izolacji budynków drewnianych, domów pasywnych i niskoenergetycznych oraz przy doizolowywaniu istniejących budynków, poddaszy i podobnych miejsc.  

Trzeba uświadomić sobie zalety natryskowej izolacji piankowej. 

Natryskowa izolacja piankowa z otwartą strukturą komórek to jednorazowego użytku, wydajne materiały izolacyjne, które zaizolują i całkowicie uszczelnią konstrukcję budowlaną na cały okres jej żywotności. Dzięki dobrze zastosowanej natryskowej izolacji piankowej zyskasz zdrowszy, cichszy i bardziej oszczędny budynek. 

Zwiększony komfort: pianka całkowicie uszczelni wszystkie szczeliny, łączenia i przerwy, ograniczy przenikanie powietrza, powstawanie mostków cieplnych, gromadzenie się pary wodnej w izolacji, czym zapobiega też powstawaniu pleśni. Będziesz mieć zdrowsze i wygodniejsze mieszkanie. 

Zaoszczędzisz na wydatkach na energię: ucieczka powietrza zwiększa wydatki na energię. Natryskowa izolacja piankowa zapewnia wyższy R – wartość izolacji. Wytworzona w ten sposób bariera powstrzyma ucieczkę powietrza oraz niepotrzebne wydatki na ogrzewanie i klimatyzację, a w rezultacie zwiększy wydajność energetyczną budynku. 

Obniżenie hałasu: niska gęstość pianki z otwartą strukturą komórek pomaga w redukcji poziomu hałasu i szumu.

System EXY Spray 09 – najlepszy wybór przy izolacji poddasza

Pianka natryskowa Honter EXY Spray 09 to system premium izolacji pianą otwartokomorową...

Pełny artykuł

INSTA STIK™ KLEJ DO EPS I XPS, ETICS – MONTAŻ

Ilość opakowań Insta-Stik zawsze zależy od rodzaju zastosowania, względnie od technologii nanoszenia...

Pełny artykuł

Dlaczego natryskowa izolacja piankowa EXY działa lepiej niż wełna mineralna?

Właściwości natryskowej izolacji EXY, którym zawdzięcza ona swoją nieprzepuszczalność dla....

Pełny artykuł
Polecamy: ocieplanie pianką | izolacja natryskowa | powłoki dachowe | hydroizolacja dachu | izolacja fundamentów | ocieplanie poddasza

PONAD 1000 WYKONAWCÓW NA CAŁYM ŚWIECIE!

Znajdź wykonawcę w swoim kraju

Formularz kontaktowy

Jesteś zainteresowany izolacją budynku? Napisz do nas.

Imię:
Nazwisko:
Twój e-mail:
Telefon:
Miejsce budowy
Interesuje Cię:
izolacja wewnętrzna
izolacja zewnętrzna
Wtryskiwana pianka do izolacji pustek powietrznych
Ochronny lakier na istniejące i nowe dachy