Izolacja dachów spadzistych i stromych

Izolacja dachów pianą PUR

Zimą nawet 50% ciepła ucieka przez konstrukcję dachu, jeśli nie jest on odpowiednio ocieplony. Ciepło zawsze unosi się ku górze, dlatego izolacja dachu pianą PUR jest szczególnie ważna. Największą zaletą tego materiału jest poprawa efektywności energetycznej oraz to, że może być stosowany zarówno w przypadku dachów spadzistych, stromych, jak i płaskich.

Piany poliuretanowej o strukturze otwartokomórkowej lub zamkniętokomórkowej, wzmacniają więźbę dachową. Po aplikacji rozrastają się między krokwiami, usztywniając drewniane elementy poddasza. Izolacja dachu z ich wykorzystaniem nie tylko wpływa na komfort cieplny i akustyczny, ale nadaje budynkowi większej trwałości na kolejne lata. Piany Honter są materiałem uniwersalnym w zastosowaniu. Doskonale izolują niemal wszystkie powierzchnie stosowane w budownictwie. Idealnie dopasowują się do różnych kształtów komponentów, tworząc nieprzepuszczalną, twardą warstwę. Cechuje je również wysoki poziom przyczepności, dzięki czemu pozostają na swoim miejscu przez cały czas.

Piany z zastosowaniem do trudno dostępnych miejsc

Używając piany natryskowej EXY zaizolujesz wszystkie trudno dostępne miejsca, stworzysz barierę powietrzną i zmaksymalizujesz komfort swojego domu. Piana dostępna w naszej ofercie tworzy w 100% bezszczelinową, jednolitą i ciągłą izolację bez spoin. Dzięki ekspansji dociera nawet do bardzo trudno dostępnych miejsc.

Skutecznie eliminuje miejsca ucieczki powietrza, dlatego zimą zaoszczędzisz na ogrzewaniu, a latem na klimatyzacji pomieszczeń. Piana EXY poprzez skuteczną izolację zapewnia optymalne warunki w domu, utrzymując stabilną temperaturę i redukując zużycie energii. Dzięki tym właściwościom piany natryskowe tego rodzaju są popularnym wyborem na całym świecie.

Tworzywa oferowane przez Honter są także bezpieczne dla człowieka i środowiska naturalnego. Nie powodują reakcji alergicznych oraz przyczyniają się do poprawy jakości powietrza w budynku. To materiały ekologiczne, które zmniejszają emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Tak wygląda dach PRZED i PO ociepleniu pianą natryskową

Ocieplenie dachu pianką pur między krokwiami

Izolacja między krokwiami to klasyczna forma ocieplania dachu pianką PUR. Tutaj również idealnie sprawdzają się piany natryskowe EXY, które wypełniają wszelkie luki i ubytki. Ta integralna warstwa pomaga wyeliminować mostki termiczne i niepożądany przepływ powietrza w konstrukcji. Grubość izolacji można dopasować indywidualnie poprzez nałożenie kilku warstw. Dzięki ociepleniubez spoin, czyli integralnej izolacji, zapewniony jest maksymalny komfort wewnątrz budynku.

 

Image

Ocieplenie dachu pianką PUR zyskuje coraz większą popularność dzięki swoim wielu zaletom. Jej zastosowanie przekłada się na szereg korzyści, zarówno ekonomicznych, konstrukcyjnych, jak i ekologicznych. Dodatkowo odpowiednie metody aplikacji pozwalają wykorzystać piankę poliuretanową w budynkach o specyficznej i trudnej konstrukcji. Elastyczność materiału sprawia, że jest on w stanie dopasować się w każde miejsce. Pianki poliuretanowe produkowane przez Honter to tworzywa chroniące wnętrza obiektów nie tylko przed utratą ciepła, ale i nadmiernym nagrzewaniem czy też hałasem. Są dostępne w wielu wariantach i opakowaniach o zróżnicowanej pojemności.

Zobacz jak przebiega izolacja pianą natryskową.
Nasi profesjonalni aplikatorzy ocieplą zwykły dom jednorodzinny w jeden dzień. Przyjedziemy ze sprzętem na każdą budowę. Izolację pianą można wykonać o każdej porze roku.
Obserwuj nas na naszym kanale: youtube Youtube

youtube

Natryskowa piana izolacyjna w konstrukcji dachu

Natryskowa piana izolacyjna nie wymaga kotwienia mechanicznego. Oznacza to, że po jej aplikacji nie jest wymagane dodatkowe, trwałe mocowanie do powierzchni.

Materiał umożliwiający pokrycie powierzchni izolacją do 300 metrów kwadratowych dziennie przy pracy dwóch osób.

Zastosowanie natryskowej piany izolacyjnej nie niesie ze sobą dużego obciążenia konstrukcyjnego, co jest istotne dla zachowania nienaruszonej struktury budynku.

Piana poliuretanowa tworzy w 100% ciągłą warstwę bez połączeń, co jest kluczowe dla zapewnienia skuteczności izolacji.

Pianka PUR uniemożliwia powstawanie obszarów o zwiększonej przewodności cieplnej (mostków termicznych), które mogłyby prowadzić do strat ciepła.

Charakteryzuje się długą żywotnością i niezmiennymi parametrami izolacyjnymi.

Nie jest szkodliwa dla zdrowia człowieka i środowiska naturalnego.

Jest nieatrakcyjna dla gryzoni, co oznacza, że nie stanowi dla nich pożywienia, ani nie przyciąga ich, co może zabezpieczać przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Referencje

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Co wziąć pod uwagę podczas ocieplania dachu

Izolacja z piany natryskowej EXY nadaje się do ocieplania dachów nowych i tych istniejących. Przygotowanie powierzchni przed aplikacją pianki poliuretanowej jest kluczowym krokiem, który wpływa na skuteczność i trwałość izolacji. Przed natryskiem podłoże musi być dokładnie przygotowane i oczyszczone. Warstwa piany izolacyjnej może mieć grubość 5 cm lub więcej. Materiał rozszerza się w ciągu kilku sekund.

Ocieplanie dachu pianką PUR zapewnia trwałość i łatwość w utrzymaniu. W przeciwieństwie do innych systemów, które czasem wymagają wymiany po 10-15 latach, izolacja pianą wytrzymuje co najmniej 20 lat – ze stałymi

właściwościami izolacyjnymi. Dodatkowo dzięki doskonałej izolacyjności piana poliuretanowa może przyczynić się do oszczędności energetycznych, zmniejszając zużycie energii potrzebnej do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń.

Jeśli nie jesteś pewien, który rodzaj piany do ocieplania dachu sprawdzi się w konkretnym typie konstrukcji lub otoczeniu, zapewniamy fachowe doradztwo. Pomagamy w doborze parametrów materiału izolacyjnego oraz wymaganej grubości. W firmie Honter dbamy o to, aby klient nie tylko znalazł w asortymencie wysokiej jakości piany, ale mógł liczyć także na profesjonalną obsługę.

Produkty

EXY 09

EXY 09

Wypróbowany system! Efektywny, szczególnie oddychający dzięki otwartej strukturze komórkowej.
Więcej informacji
EXY 34 HFO

EXY 34 HFO

Jeden z najskuteczniejszych materiałów izolacyjnych dostępnych na rynku. Nowa generacja EXY 34 HFO.
Więcej informacji
Powłoki

Powłoki

Dobra ochrona przed warunkami atmosferycznymi: użyj naszych powłok wysokiej jakości do ochrony powierzchni i konstrukcji.
Więcej informacji

Czy jesteś zainteresowany?

Niezależnie od tego, czy jest to nowy projekt budowlany, czy późniejsza izolacja - chętnie doradzimy!

Inne informacje

Informacje dla architektów

Informacje dla architektów

Co jest ważne dla Ciebie jako architekta. Dowiedz się więcej o nas, możliwościach współpracy i naszych produktach.
Więcej
Do pobrania

Do pobrania

Szczegółowe informacje, karty katalogowe i ciekawostki.
Do pobrania

Pianka do ocieplania różnych konstrukcji dachu

 

Pianka do ocieplania dachu ma bardzo wysoką wartość izolacyjną, co pomaga w utrzymaniu odpowiedniej temperatury wewnątrz budynku, redukując straty ciepła i chłodu. Właściwość ta ma znaczenie nie tylko zimą, ale także latem, gdy konieczne jest utrzymanie optymalnych warunków w pomieszczeniach.Dzięki swojej strukturze zapewnia niską przewodność cieplną, co ogranicza przepływ ciepła poprzez dach. To właśnie między innymi z tego powodu jest chętnie wykorzystywana do izolacji tej części obiektów.

Pianka do ocieplania dachu od Honter jest lekka, co minimalizuje dodatkowe obciążenie dla konstrukcji dachu. Cecha ta sprawia, że może być wykorzystywana w różnych typach obiektów mieszkalnych, komercyjnych i użytkowych bez ryzyka uszkodzenia ich struktury.

 

Pianka poliuretanowa do ocieplania dachu – zastosowanie

 

Pianka poliuretanowa do ocieplania dachu jest używana do izolacji termicznej w różnych rodzajach konstrukcji, takich jak:

  • dachy skośne,

  • dachy płaskie,

  • budynki przemysłowe.

Materiał może być używany do izolacji dachów skośnych, które są typowe dla domów jednorodzinnych. Jest aplikowany zazwyczaj pomiędzy krokwiami. Pianka poliuretanowa do ocieplania dachu znajduje także zastosowanie w budynkach komercyjnych, mieszkalnych wielorodzinnych lub przemysłowych. Może być nakładana jako warstwa izolacyjna na powierzchniach płaskich.

Ponadto jej właściwości są cenione w ocieplaniu konstrukcji przemysłowych, gdzie dachy są często złożone i wymagają szczególnej izolacji. Pianka PUR od Honter jest aplikowana jako ciecz, która następnie się rozprzestrzenia i utwardza, tworząc szczelną, trwałą warstwę izolacyjną. Pozwala utrzymać optymalne warunki w miejscach przeznaczonych do życia i pracy.

 

Ocieplenie dachu pianką – samodzielnie czy z z autoryzowanym partnerem Honter?

 

Ocieplenie dachu pianką może być skomplikowanym procesem, który wymaga doświadczenia i specjalistycznego sprzętu. Choć teoretycznie można to zrobić samodzielnie, zwykle zaleca się skorzystanie z usług naszych autoryzowanych partnerów. Nasza firma zapewnia dostęp nie tylko do najlepszych materiałów izolacyjnych, ale także do profesjonalnie przeszkolonych autoryzowanych partnerów, dzięki którym aplikacja piany poliuretanowej przebiegnie w sposób profesjonalny.

Samodzielne wykonanie tego zadania może wymagać odpowiedniego przygotowania oraz uzyskania wymaganego certyfikatu z aplikacji systemów natryskowych.

Zapytaj o cenę
Niepewny? Uzyskaj bezpłatną wycenę swojej izolacji.
Kalkulacja ceny
Jesteś zainteresowany stosowaniem naszych produktów?
Oferujemy profesjonalne szkolenie, sprzęt oraz serwis.
Skontaktuj się z nami