Izolacja stropów i poddaszy pianką PUR natryskową

Izolacja stropów wykonywana jest głównie w celu poprawy komfortu cieplnego w pomieszczeniach. Izolacja pianką Pur zapobiega ucieczce ciepła, a tym samym zmniejsza koszty ogrzewania pomieszczenia. Z drugiej strony w ciepłe letnie miesiące nie wydasz tak dużo na klimatyzację. Często starsze budynki wymagają przeprowadzenia termomodernizacji. W ich przypadku izolacja natryskowa EXY jest jak najbardziej odpowiednim rozwiązaniem.

Tak wygląda sufit PRZED i PO natrysku izolacji pianą

Dzięki szerokiej gamie wyrobów Honter możesz ocieplić strop pianą miękką lub twardą. W budownictwie drewnianym najczęściej stosuje się produkty miękkie o otwartej strukturze komórkowej. Piany twarde wykorzystuje się np. przy ocieplaniu stropów piwnic, ponieważ dzięki ich zamkniętokomórkowej strukturze uzyskuje się doskonałą warstwę hermetyczną, paroszczelną i hydroizolacyjną. Podczas aplikacji piana z łatwością dostają się w trudno dostępne miejsca, między rurki, szczeliny, pęknięcia itp.

Image

Ocieplenie stropu pianką PUR wymaga specjalistycznego sprzętu i doświadczenia. Zazwyczaj specjalista najpierw przygotowuje powierzchnię, następnie aplikuje materiał poprzez natrysk, gdzie rozprzestrzenia się, utwardza i tworzy jednolitą warstwę izolacyjną. Ważne jest również zapewnienie odpowiednich warunków pracy i bezpieczeństwa. Przed ociepleniem stropu najlepiej skonsultować się z profesjonalistą, który może wykonać tę pracę zgodnie z wymaganiami i obowiązującymi przepisami. W przypadku samodzielnej izolacji warto zapoznać się z wytycznymi i zaleceniami producenta, aby pianka PUR zachowała swoje właściwości na długo.

 

Dlaczego warto zaizolować strop?

 

Ocieplenie stropu pianką PUR przynosi wiele wymiernych korzyści:

  • wypełnienie pustki między kondygnacjami znacznie poprawia izolację termiczną, co może zmniejszyć straty ciepła w budynku,

  • jest dosyć elastyczna, co może pomóc w uszczelnieniu przestrzeni, eliminując możliwość przenikania powietrza, a także redukując wilgoć,

  • wyrównuje pęknięcia i szczeliny powstałe na powierzchni oraz zwiększa sztywność konstrukcji stropu.

Izolacja pianką PUR może także ograniczyć hałas przenikający z zewnątrz, zapewniając ciszę i komfortowe warunki w domu i miejscu pracy. Firma Honter specjalizuje się w produkcji materiałów termoizolacyjnych, które sprawdzają się w różnych typach obiektów. Nadają się do ocieplania dachów, fundamentów, ścian, stropów i wielu innych części budynku.

Zobacz, jak przebiega proces izolacji za pomocą pianki natryskowej.
Nasi autoryzowani wykonawcy ocieplają standardowy dom jednorodzinny w jeden dzień. Przyjedziemy z naszym sprzętem na każdą budowę. Izolację natryskową można wykonać o każdej porze roku.
Zobacz więcej na naszym kanale: youtube Youtube

youtube

Natrysk piany izolacyjnej na poddaszu

Natrysk piany izolacyjnej na poddaszu wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim należy oczyścić powierzchnię z kurzu, brudu i innych zanieczyszczeń. Następnie trzeba zabezpieczyć obszary, które nie powinny być pokryte pianą, takie jak okna, drzwi i inne elementy.Technika ta:

Nie wymaga kotwienia mechanicznego,

Pozwala na szybkie wykonanie izolacji,

Minimalizuje ryzyko obciążenia konstrukcji budynku,

Tworzy w 100% ciągłą warstwę bez połączeń i spoin, co zapobiega przedostawaniu się powietrza i wilgoci,

Zapobiega powstawaniu mostków termicznych,

Zapewnia długą żywotność,

Ma niezmienne parametry izolacyjne,

Nie szkodzi zdrowiu.

Natrysk piany izolacyjnej na poddaszu działa wielotorowo – chroni wnętrze budynku przed hałasem, niesprzyjającą temperaturą i wilgocią. Ponadto jest łatwa w aplikacji i szybko schnie, dzięki czemu można cieszyć się komfortowymi warunkami w krótkim czasie.

Odnośniki

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Jesteś zainteresowany?

Niezależnie od tego, czy jest to nowy projekt budowlany, czy późniejsza izolacja - chętnie Ci doradzimy!

Inne informacje

Informacje dla architektów

Informacje dla architektów

Co jest ważne dla Ciebie jako architekta. Dowiedz się więcej o nas, możliwościach współpracy i naszych produktach.
Więcej
Do pobrania

Do pobrania

Szczegółowe informacje, karty katalogowe i ciekawostki.
Do pobrania

Ocieplenie stropu pianką PUR

 

Pianka poliuretanowa natryskowa jest materiałem niezwykle wydajnym. 10 cm systemu odpowiada 17 cm wełny mineralnej – podobnie jest z innymi materiałami izolacyjnymi. Ocieplenie stropu pianką PUR jest zatem dużo tańsze i daje lepsze rezultaty. Wystarczy zastosować zaledwie kilka centymetrów pianki, dzięki czemu można zaoszczędzić także powierzchnię użytkową.

Pianki poliuretanowe dostępne w Honter różnią się parametrami i zastosowaniem. Każdy z materiałów jest jednak na tyle uniwersalny, że można zaizolować nim dach, ściany, fundamenty czy strop. Ocieplenie stropu pianką PUR odbywa się za pomocą natrysku na wybraną powierzchnię. Tworzy bezspoinową warstwę i nie wymaga stosowania dodatkowych połączeń między warstwami izolacyjnymi.

Pianki poliuretanowe od Honter mogą być stosowane zarówno przy wykończeniach nowych budynków, jak i podczas prac remontowych w użytkowanych już obiektach. W każdym z przypadków zapewniają trwałość i niezawodność, minimalizując straty ciepła i wyciszając pomieszczenia.Dzięki temu, że materiał szybko się utwardza, wnętrza mogą być oddane z powrotem do użytku w bardzo krótkim czasie.

 

Co jeszcze warto wiedzieć?

 

Ocieplenie stropu pianką PUR znajduje zastosowanie także poza branżą budowlaną. Zapewnia trwałą izolację powierzchni ładunkowych w samochodach transportowych. Ta forma uszczelniania jest zatem wszechstronna i uniwersalna.

Do nakładania pianki na oczyszczoną i przygotowaną wcześniej powierzchnię służą specjalne agregaty. Narzędzia te zapewniają stabilność natrysku, dzięki czemu można ograniczyć straty materiału.Wybierając typ i parametry piany PUR, należy kierować się przede wszystkim cechami charakterystycznymi konstrukcji oraz własnymi możliwościami finansowymi. W Honter dostępne są zarówno droższe, jak i tańsze rodzaje materiałów termoizolacyjnych.

Należy pamiętać, że pianę poliuretanową należy aplikować na suchą powierzchnię. Jeśli zatem chcesz przygotować budynek na okres zimowy, wybierz słoneczny dzień, aby sprawnie i szybko zaizolować budynek.

Zapytaj o cenę
Niepewny? Uzyskaj bezpłatną wycenę swojej izolacji.
Kalkulacja ceny
Jesteś zainteresowany stosowaniem naszych produktów?
Oferujemy profesjonalne szkolenie, sprzęt oraz serwis.
Skontaktuj się z nami