X Gotowe w 30%

Wypełnij formularz a skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe z kalkulacją ceny

X Gotowe w 60%
X Gotowe w 80%
X Gotowe w 90%
X

DZIĘKUJEMY!

POWIADOMIMY CIĘ, GDY TYLKO PRZEPROWADZIMY KALKULACJĘ

Obliczymy Twoje oszczędności Żądana cena

np_widgets.png
zv_widgets.png

System EXY Spray 09 – najlepszy wybór przy izolacji poddasza

System EXY Spray 09 – najlepszy wybór przy izolacji poddasza

Pianka natryskowa Honter EXY Spray 09 to system premium izolacji pianą otwartokomorową na amerykańskiej licencji. Od niedawna piana Honter produkowana jest na terenie Niemiec co pozwoliło zmniejszyć koszty dla Europejskiego klienta, nie ryzykując przy tym utraty najwyższej dostępnej na świecie jakości i zapewniając spełnienie standardów i norm, które w Niemczech wyznaczane są dla całej Europy.

Dlaczego piana?

Istnieje cały szereg właściwości pianki natryskowej jako materiału izolacyjnego, sprawiający, że jest ona wyborem przyszłości dla zapewnienia najwyższej wydajności cieplnej budynku i sprawia, że styropiany czy też wełna mineralna odchodzą stopniowo do lamusa. Wyższość izolacji natryskowej nad innymi materiałami budowlanymi stosowanymi do izolacji kryje się w jednorodności i ciągłości izolacji – całość natryśniętego materiału posiada identyczne właściwości. Dzięki metodzie nanoszenia materiału – czyli natryskowi wypełnione zostają dokładnie wszystkie trudno dostępne miejsca eliminując tym samym problem mostków termicznych. Jednocześnie natrysk sprawia, że pomiędzy izolacją a izolowaną powierzchnią nie pozostaje miejsce w którym mogłaby gromadzić się szkodliwa wilgoć.

Badanie lambdy – gwarancja jakości w czasie

Jednym z podstawowych zmartwień podczas budowy domu jest jego trwałość, wszyscy chcemy aby nasze domy były budowane na długie lata. Dlatego producent pianki natryskowej Honter jako jeden z dwóch dostępnych na rynku europejskim faktycznie zainwestował w praco i czasochłonne badania tzw. lambdy starzeniowej (lambdy po 175 dniach), uzyskując najniższy współczynnik tego parametru, tym samym udowadniając, że obecnie jest to najwyższej jakości system izolacji natryskowej dostępny na europejskim rynku, a jego właściwości są praktycznie niezmienne w czasie.

Badanie lambdy – powtarzalność parametrów

Przeprowadzenie badania lambdy starzeniowej wymaga dostarczenia licznych próbek z wykonanej izolacji natryskowej z różnych partii materiału i różnych okresów. Efektem takiego badania jest raport przekrojowy w czasie parametrów fizycznych: przenikalności cieplnej oraz gęstości, wykazujący, w przypadku pianki natryskowej Honter stabilność oraz powtarzalność wyników w czasie. Dzięki certyfikowanemu zapewnieniu o takich właściwościach producent pianki Honter może nie tylko pozwolić sobie na udzielenie gwarancji, czego nie robią rodzimi producenci, ale daje nam ją aż na 40 lat.

Najkorzystniejsze właściwości przy izolowaniu poddaszy

Oprócz minimalnego współczynnika lambdy starzeniowej również parametr gęstości pianki otwartokomorowej firmy Honter jest znacznie korzystniejszy niż w innych systemach dostępnych na polskim rynku. Mianowicie gęstość pianki w systemie EXY Spray 09 wynosi około 10 kg/m3, przy przeciętnej w okolicach 14-15 kg/m3. Izolacja natryskowa wykonana z takiej pianki posiada znacznie większą elastyczność a tym samym jest nieporównywalnie bardziej odporna na oderwanie od elementów konstrukcyjnych np. krokwi w przypadku poddasza.

Pianka natryskowa o mniejszej gęstości ma także mniej zamkniętych komórek dzięki czemu jest bardziej paroprzepuszczalna, czyli mówiąc potocznie wykonana z niej izolacja natryskowa „oddycha", nie więzi wilgoci wewnątrz zaizolowanej przestrzeni, tym samym zapobiega gromadzeniu się alergenów a jej struktura fizyczna eliminuje powstawanie pleśni.

Jakość i profesjonalizm

Nie jest prawdą, że proces wykonywania izolacji natryskowej każdą pianką przebiega identycznie, w rzeczywistości każdy materiał posiada swoje specyficzne właściwości nie tylko jako gotowy produkt ale jeszcze w trakcie natrysku. Dlatego izolacje natryskowe pianką firmy Honter wykonywane są wyłącznie przez autoryzowanych wykonawców, wyspecjalizowanych w tym konkretnym systemie oraz przy użyciu specjalnie zaprojektowanego sprzętu natryskowego. Wyszkolony zespół natryskiwaczy jest w stanie dziennie zaizolować aż do 300 m2 dziennie.

Szybki zwrot inwestycji na długie lata

Systemy pianek natryskowych firmy Honter przeznaczone są dla wymagających klientów, patrzących w niedaleką jak i odległą przyszłość. Po pierwsze wysoka jakość izolacji systemem EXY Spray obniża koszty czy to klimatyzacji, czy ogrzewania domu o około 60%, a więc inwestycja zwraca się w oszczędnościach w zauważalnym czasie, nawet pomimo tego, że cena uzyskania tak wysokiej jakości izolacji jest nieco większa, choć nadal porównywalna, z innymi systemami dostępnymi na polskim rynku.

Po drugie, co odnosi się do odleglejszej przyszłości, komfort termiczny w domu izolowanym pianką firmy Honter pozostaje taki sam przez lata, więc nie dość, że wspomniany poziom oszczędności zostaje zachowany przez bardzo długi okres czasu, to w przypadku wykonania izolacji natryskowej EXY Spray przez profesjonalistów unikamy kosztownych remontów.

 

HONTER Company Polska
ul. Głogowska 31/33
60-702 Poznań
tel. 793-581-581
info@honter.pl
www.honter.pl
www.exyfoam.com

Polecamy: ocieplanie pianką | izolacja natryskowa | powłoki dachowe | hydroizolacja dachu | izolacja fundamentów | ocieplanie poddasza

PONAD 1000 WYKONAWCÓW NA CAŁYM ŚWIECIE!

Znajdź wykonawcę w swoim kraju

Formularz kontaktowy

Jesteś zainteresowany izolacją budynku? Napisz do nas.

Imię:
Nazwisko:
Twój e-mail:
Telefon:
Miejsce budowy
Interesuje Cię:
izolacja wewnętrzna
izolacja zewnętrzna
Wtryskiwana pianka do izolacji pustek powietrznych
Ochronny lakier na istniejące i nowe dachy