X Gotowe w 30%

Wypełnij formularz a skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe z kalkulacją ceny

X Gotowe w 60%
X Gotowe w 80%
X Gotowe w 90%
X

DZIĘKUJEMY!

POWIADOMIMY CIĘ, GDY TYLKO PRZEPROWADZIMY KALKULACJĘ

Obliczymy Twoje oszczędności Żądana cena

np_widgets.png
zv_widgets.png

Izolacja fasady

Przez nieizolowane ściany zewnętrzne ucieka z wnętrza domu najwięcej ciepła. Mowa nawet o 35% udziale w łącznej stracie ciepła. Jedną z opcji, które pozwalają straty ciepła ograniczyć, jest izolacja fasady i montaż cieplnej izolacji piankowej na ścianie domu.

Jakie zalety ma ocieplenie ścian zewnętrznych pianką poliuretanową

Natryskowa pianka izolacyjna HONTER z zamkniętą strukturą komórek ma doskonałe właściwości hydroizolacyjne, stanowi znakomitą izolację cieplną i eliminuje mostki cieplne. Oznacza to, że przy ocieplaniu ścian zewnętrznych pianką poliuretanową nie powstają „przerwy”, jak na przykład przy wykorzystaniu styropianu. Nie ma tu miejsc łączenia, przez które ciepło mogłoby się wydostać. To jeden z powodów, dla których przy izolacji fasady tą metodą nie trzeba obawiać się pojawienia grzyba – wilgoć pojawia się zwykle właśnie na mostkach.

Ogromną zaletą, jaką ma ocieplanie ścian pianką poliuretanową, jest również precyzja w wypełnianiu wszystkich wnęk, szpar i dziur w fasadzie. W ten sposób nie tylko eliminujemy mostki, ale zarazem i wszystkie miejsca, przez które do naszego domu mogłoby wdzierać się zimno. Tak dokładna izolacja ścian zewnętrznych sprawia nie tylko, że w każdym miejscu w domu jest nam ciepło, ale także pozwala utrzymać kontrolę nad wydatkami na ogrzewanie.

Oprócz wyżej wymienionych zalet, pianka poliuretanowa spełnia jeszcze jedno bardzo istotne kryterium – można ją nakładać również przy niskich, zimowych temperaturach (nawet przy -6°C). Jeśli więc zdadzą sobie Państwo sprawę z problemów z izolacją ścian zewnętrznych w trakcie sezonu grzewczego, to będziecie mogli natychmiast przystąpić do ocieplania fasady, zamiast zwiększać wydatki na ogrzewanie w oczekiwaniu na cieplejsze dni.

Po naniesieniu powstaje szczelna, jednolita warstwa bez łączeń. Zamknięta struktura komórek wzmacnia konstrukcję budowlaną nawet 300x. Tym sposobem powstaje doskonała i bardzo efektywna izolacja fasady.

Przeprowadzanie natrysku

Piankę poliuretanową nanosi się za pomocą specjalnej technologii bezpośrednio na zewnętrzną ścianę. Po naniesieniu zwiększa ona swoją objętość trzydziestokrotnie. Cały proces ocieplania fasady nie zabiera dużo czasu – ponieważ niepotrzebne są dodatkowe zabezpieczania (na przykład kotwie), samo natryskiwanie przeprowadzane przez doświadczoną ekipę trwa stosunkowo krótko.

Specjalna pianka poliuretanowa HONTER w 100% przylega do podłoża i ma niezmienne właściwości izolacyjne przez cały okres pozostawania częścią budynku. Nie musisz się więc obawiać, że w ociepleniu domu powstanie miejsce, w którym skraplałaby się woda, albo że zacznie ono zmieniać swoją objętość lub położenie. Wszystko to oznacza, że wykonanie ocieplenia pianką poliuretanową to inwestycja, która nie wymaga okresowych poprawek. Wybierając ten rodzaj izolacji fasady, korzystają Państwo przez lata z doskonałej ochrony przed zimnem i niższych rachunków za ogrzewanie.

Polecamy: ocieplanie pianką | izolacja natryskowa | powłoki dachowe | hydroizolacja dachu | izolacja fundamentów | ocieplanie poddasza

PONAD 1000 WYKONAWCÓW NA CAŁYM ŚWIECIE!

Znajdź wykonawcę w swoim kraju

Formularz kontaktowy

Jesteś zainteresowany izolacją budynku? Napisz do nas.

Imię:
Nazwisko:
Twój e-mail:
Telefon:
Miejsce budowy
Interesuje Cię:
izolacja wewnętrzna
izolacja zewnętrzna
Wtryskiwana pianka do izolacji pustek powietrznych
Ochronny lakier na istniejące i nowe dachy