X Gotowe w 30%

Wypełnij formularz a skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe z kalkulacją ceny

X Gotowe w 60%
X Gotowe w 80%
X Gotowe w 90%
X

DZIĘKUJEMY!

POWIADOMIMY CIĘ, GDY TYLKO PRZEPROWADZIMY KALKULACJĘ

Obliczymy Twoje oszczędności Żądana cena

np_widgets.png
zv_widgets.png

Hydroizolacja fundamentów

Izolacja fundamentów przy pomocy natryskowej izolacji piankowej HONTER

Niezbędną czynnością wykonywaną podczas każdej budowy jest odpowiednie zabezpieczenie fundamentów przed szkodliwym działaniem wody oraz wilgoci. Dobrej jakości izolacja fundamentów uniemożliwi przenikanie wody do przestrzeni pod poziomem gruntu, ochroni przed zawilgoceniem muru i przed powstawaniem niebezpiecznych pleśni. Jedną z możliwości zabezpieczenia budynku, jaką Państwu przedstawiamy, jest montaż pianki natryskowej.

Jest to nowoczesne rozwiązanie, które można zastosować już w temperaturze -60C. Do wykonania hydroizolacji fundamentów wykorzystywana jest bowiem pianka HONTER o strukturze zamknięto-komórkowej. Dzięki temu materiał jest wysoce odporny na oddziaływanie wilgoci. Pianka nie absorbuje wody i nią nie nasiąka, dzięki czemu zachowuje swoje doskonałe właściwości jako hydroizolacja fundamentów. Materiał może być natryskiwany w kilku warstwach – w zależności od planowanych efektów oraz istniejących warunków.

Zalety natryskowej izolacji piankowej

Główną zaletą pianki HONTER, w porównaniu z innymi metodami, jest jej zdolność do doskonałego uszczelniania płaszcza budynku, łącznie z wszelkimi pęknięciami i szczelinami. Odpowiednia hydroizolacja fundamentów jest możliwa dzięki wysokiej i bardzo trwałej przyczepności produktu do każdej konstrukcji budowlanej, w związku z czym nawet po wielu latach nie musimy obawiać się o stan budynku. Nie wymaga przy tym żadnej konserwacji. Nałożona prawidłowo raz, na bardzo długo gwarantuje skuteczną ochronę przed oddziaływaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Natryskowa izolacja fundamentów z zamkniętą strukturą komórek wyróżnia się także wyjątkową twardością i sztywnością. Pianka może być montowana niezależnie od pory roku, a ponadto jest uniwersalna w zastosowaniu, bowiem sprawdza się również w zabezpieczaniu innych elementów konstrukcyjnych domu – ścian, podłóg, sufitu, elewacji czy wnętrza budynku. Tworzy przyjazne dla zdrowia środowisko wewnętrzne, a także zapewnia bardzo wysoką wydajność energetyczną.

To doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku różnego rodzaju obiektów i spełni oczekiwania osób, którym zależy nie tylko na najwyższej jakości zabezpieczenia, ale również jego przystępnej cenie oraz szybkim czasie przygotowania odpowiedniego zabezpieczenia fundamentów.

Sposób montażu

Izolacja fundamentów za pomocą HONTER odbywa się na odkrytej i oczyszczonej powierzchni muru. Przed przystąpieniem do prac konieczne jest odpowiednie sprawdzenie powierzchni , aby stworzyć właściwe warunki do jak najlepszego przylegania hydroizolajcji do muru. HONTER to dwuskładnikowy system, tworzący charakterystyczną mieszankę o doskonałych właściwościach. Po nałożeniu jej na podłoże, natryśnięta warstwa w ciągu kilku sekund 30x zwiększa swoją pierwotną objętość. Podczas tego procesu pianka doskonale wypełnia wszystkie szczeliny i pęknięcia. Do zastygnięcia masy dochodzi już w ciągu kilku minut. Ze względu na wypieraną wodę, ważne jest, aby po nałożeniu izolacji dodatkowo zabezpieczyć ją pokryciem asfaltowym. Warto zwrócić uwagę, że produkt nie ma szkodliwego wpływu na ludzkie zdrowie. Nie wytwarza też szkodliwych substancji, emitowanych do otoczenia, co jest szczególnie istotne przy pracach w gruncie.

Co zyskujesz?

Ponadto zastosowanie systemu HONTER daje poczucie pewności użytkownikom, że wykonane zabezpieczenia wytrzymają oddziaływanie czynników zewnętrznych. Żywotność izolacji wykonanej z tego rodzaju pianką jest tożsame z okresem żywotności samego budynku. Jej charakterystyczna struktura i skład (będący wynikiem połączenia dwóch substancji – żywicy i izocyjanianu) sprawia, że odznacza się doskonałą elastycznością. Dzięki temu dopasowuje się do ruchów budynku, bez ryzyka powstawania na niej pęknięć. Powstałe w ten sposób zabezpieczenie pozbawione jest „słabszych” konstrukcyjnie punktów. Brak mostków cieplnych powoduje, że cała izolacja fundamentów bardzo dobrze się trzyma – nie ma bowiem miejsc, które mogłyby wpłynąć na jej osłabienie poprzez pękanie bądź wnikanie w głąb pleśni, itp. Całość pozostaje nienaruszona.

Możemy zaproponować pomoc w doborze odpowiednich rozwiązań do nanoszenia materiału na powierzchnię przeznaczoną do zabezpieczenia. Amatorom, którzy nie posiadają doświadczenia w tego rodzaju instalacjach proponujemy skorzystanie z usług doświadczonych ekip monterskich, które zagwarantują trwałe rozwiązanie.

Polecamy: ocieplanie pianką | izolacja natryskowa | powłoki dachowe | hydroizolacja dachu | izolacja fundamentów | ocieplanie poddasza

PONAD 1000 WYKONAWCÓW NA CAŁYM ŚWIECIE!

Znajdź wykonawcę w swoim kraju

Formularz kontaktowy

Jesteś zainteresowany izolacją budynku? Napisz do nas.

Imię:
Nazwisko:
Twój e-mail:
Telefon:
Miejsce budowy
Interesuje Cię:
izolacja wewnętrzna
izolacja zewnętrzna
Wtryskiwana pianka do izolacji pustek powietrznych
Ochronny lakier na istniejące i nowe dachy