X Gotowe w 30%

Wypełnij formularz a skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe z kalkulacją ceny

X Gotowe w 60%
X Gotowe w 80%
X Gotowe w 90%
X

DZIĘKUJEMY!

POWIADOMIMY CIĘ, GDY TYLKO PRZEPROWADZIMY KALKULACJĘ

Obliczymy Twoje oszczędności Żądana cena

np_widgets.png
zv_widgets.png

Izolacja wnętrz

Choć zwykle w domach i mieszkaniach stosuje się zewnętrzne ocieplanie fasady, dobrze jest też zaizolować wnętrze lub niektóre jego części. Idealnym miejscem, w którym można poprawić właściwości izolacyjne, jest wewnętrzna część dachu i poddasze, ale również inne wewnętrzne ściany i podłogi, przez które ciepło mogłoby uciekać.

Kiedy zdecydować się na ocieplenie od wewnątrz?

Izolacja ścian wewnętrznych to rozwiązanie dla wszystkich mieszkańców, którzy z jakiegoś powodu nie mogą zamontować ocieplenia na fasadzie. Może być to spowodowane jej zabytkowym charakterem lub nadzorem konserwatorskim nad obiektem. Zdarza się także, że współmieszkańcy budynku nie chcą zgodzić się na izolację zewnętrzną. Wtedy jedynym sposobem, by ochronić się przed zimnem i pleśnią, jest ocieplanie ścian wewnętrznych.

Pianka wybrana do ocieplania od wewnątrz konstrukcji drewnianych, krokwi, ścian działowych, nośnych i innych trudno dostępnych miejsc, które również muszą oddychać, musi dysponować dobrym oporem dyfuzyjnym. Dlatego istotne jest, aby użyć pianki poliuretanowej na bazie wody, z otwartą strukturą komórek, jaką jest HONTER.

Ocieplenie ścian wewnętrznych i poddasza odbywa się w kilku krokach

Dzięki otwartej strukturze komórek i wyjątkowym właściwościom dyfuzyjnym, pianka izolacyjna oddycha i uniemożliwia powstawania pleśni, ponieważ odsuwa miejsce jej wzrostu poza budynek. Pianka poliuretanowa tworzy barierę powietrzną i uniemożliwia przenikanie zimnego powietrza do wewnątrz oraz ucieczkę ciepła z domu. Wilgoć jednakże bez problemu może wydostać się poza bryłę domu. Nie występuje przy tym nieprzyjemny efekt nowo zaizolowanego domu, kiedy właściciele często zapominają o konieczności wietrzenia i za sprawą podwyższonej wilgotności na ścianach szybko pojawia się pleśń. Z produktem HONTER dom jest doskonale ocieplony, a przy tym „oddycha".

Z pianką poliuretanową HONTER:

Ten rodzaj natryskowej izolacji posiada kilka wyjątkowych właściwości – przylega do każdej konstrukcji, pozostaje sprężysty i ma niezmienną objętość i kształt. Parametry pianki poliuretanowej nie zmieniają się przez cały okres żywotności budynku. Nie ma więc obaw, że za kilka lat będzie trzeba będzie ponownie ocieplać ściany wewnętrzne.

Warto zwrócić uwagę, że przy izolacji wewnątrz dużym problemem są mostki cieplne – bardzo trudno ich uniknąć w przypadku wykorzystania styropianu czy wełny. Jednak ocieplenie ścian od wewnątrz pianką poliuretanową pozwala wyeliminować ten problem – materiał doskonale wypełnia wszystkie nierówności, a ponieważ wielokrotnie zwiększa swoją objętość, to nie dopuszcza do powstania nawet przerw, przez które ciepło mogłoby uciekać.

W przypadku, gdyby trzeba było ocieplić miejsce o wyższej wilgotności, pianka poliuretanowa HONTER nie będzie odpowiednia. W takiej sytuacji trzeba skorzystać z pianki HONTER z zamkniętą strukturą komórek, która uniemożliwia przenikanie wilgoci. Posiada najlepsze właściwości spośród produktów obecnie dostępnych na rynku – i to wszystko za naprawdę korzystną cenę.

Polecamy: ocieplanie pianką | izolacja natryskowa | powłoki dachowe | hydroizolacja dachu | izolacja fundamentów | ocieplanie poddasza

PONAD 1000 WYKONAWCÓW NA CAŁYM ŚWIECIE!

Znajdź wykonawcę w swoim kraju

Formularz kontaktowy

Jesteś zainteresowany izolacją budynku? Napisz do nas.

Imię:
Nazwisko:
Twój e-mail:
Telefon:
Miejsce budowy
Interesuje Cię:
izolacja wewnętrzna
izolacja zewnętrzna
Wtryskiwana pianka do izolacji pustek powietrznych
Ochronny lakier na istniejące i nowe dachy