np_widgets.png
zv_widgets.png

Izolacja wnętrz

Choć zwykle w domach i mieszkaniach stosuje się zewnętrzną izolację fasady, dobrze jest też zaizolować wnętrze lub niektóre jego części. Idealnym miejscem, w którym można poprawić właściwości izolacyjne, jest wewnętrzna część dachu i poddasze, ale również inne wewnętrzne ściany i podłogi, przez które ciepło mogłoby uciekać.

Pianka wybrana do izolacji konstrukcji drewnianych, krokwi, ścian działowych, nośnych i innych trudno dostępnych miejsc, które również muszą oddychać, musi dysponować dobrym oporem dyfuzyjnym. Dlatego istotne jest, aby użyć pianki na bazie wody, z otwartą strukturą komórek, jaką jest HONTER. 

Ocieplanie poddasza odbywa się w kilku krokach

Dzięki otwartej strukturze komórek i wyjątkowym właściwościom dyfuzyjnym, pianka izolacyjna oddycha i uniemożliwia powstawania pleśni, ponieważ odsuwa miejsce jej wzrostu poza budynek. Pianka izolacyjna tworzy barierę powietrzną i uniemożliwia przenikanie zimnego powietrza do wewnątrz oraz ucieczkę ciepła z domu. Wilgoć jednakże bez problemu może wydostać się poza bryłę domu. Nie występuje przy tym nieprzyjemny efekt nowo zaizolowanego domu, kiedy właściciele często zapominają o konieczności wietrzenia i za sprawą podwyższonej wilgotności na ścianach szybko pojawia się pleśń. Z pianką HONTER dom jest doskonale ocieplony, a przy tym „oddycha". 

Z pianką HONTER

Ten rodzaj natryskowej izolacji posiada kilka wyjątkowych właściwości – przylgnie do każdej konstrukcji, izolacja pozostaje sprężysta i ma niezmienną objętość i kształt. Jej parametry się nie zmieniają przez cały okres żywotności budynku. Nie ma więc obaw, że za kilka lat będzie trzeba wnętrza ponownie izolować.

W przypadku, gdyby trzeba było ocieplić miejsce o wyższej wilgotności, pianka HONTER nie będzie odpowiednia. W takiej sytuacji trzeba skorzystać z pianki HONTER z zamkniętą strukturą komórek, która uniemożliwia przenikanie wilgoci. Posiada najlepsze właściwości izolacyjne spośród produktów obecnie dostępnych na rynku – i to wszystko za naprawdę korzystną cenę.

Polecamy: ocieplanie pianką | izolacja natryskowa | powłoki dachowe | hydroizolacja dachu | izolacja fundamentów | ocieplanie poddasza

PONAD 1000 WYKONAWCÓW NA CAŁYM ŚWIECIE!

Znajdź wykonawcę w swoim kraju

Formularz kontaktowy

Jesteś zainteresowany izolacją budynku? Napisz do nas.

Imię:
Nazwisko:
Twój e-mail:
Telefon:
Miejsce budowy
Interesuje Cię:
izolacja wewnętrzna
izolacja zewnętrzna
Wtryskiwana pianka do izolacji pustek powietrznych
Ochronny lakier na istniejące i nowe dachy