Izolacja fundamentów pianką natryskową EXY SPRAY SYSTEM®

Fundamenty domu powinny być odpowiednio izolowane, aby nie było strat ciepła w miejscach stykających się z gruntem. Dzięki ociepleniu cokołu pianką natryskową EXY unikniesz niepotrzebnej utraty ciepła, powstawania wilgoci i późniejszego powstawania pleśni w tym miejscu. W zależności od lokalizacji i charakteru fundamentów, taka lub obwodowa izolacja może znacznie obniżyć koszty ogrzewania. Pianka natryskowa EXY chroni cały budynek przed mrozem, wilgocią i powstawaniem pleśni. Izolacja cokołu wykonywana jest na głębokości około 80 cm pod ziemią i w tym miejscu zapewnia redukcję mostków termicznych pomiędzy ścianą zewnętrzną a fundamentem.

Do izolacji cokołu polecamy sprawdzoną izolację EXY 34 HFO. Piankę nakłada się po prostu na czystą i suchą powierzchnię, a tam po spienieniu tworzy kompletną warstwę izolacyjną bez spoin. Pianka osiąga nawet trzydziestokrotną swoją objętość, w wyniku czego pianka zagęszcza się i twardnieje w niemal wszystkich szczelinach i spoinach muru lub betonu, zapobiegając ucieczce niepożądanego ciepła.
 
Izolacja zewnętrzna jest szczególnie korzystna ze względu na zapobieganie powstawaniu mostków termicznych w strefie przejścia z piwnicy do ogrzewanych pomieszczeń mieszkalnych. Ponadto izolacja obwodowa jest szczególnie konieczna, jeśli piwnica jest wykorzystywana jako przestrzeń mieszkalna. Pianka izolacyjna twardnieje w ciągu kilku minut od nałożenia i można ją dalej przetwarzać – na przykład można zastosować powłokę hydroizolacyjną, aby dodatkowo zabezpieczyć budynek przed wodą.

Jakie są zalety izolacji natryskowej?
  • Pianka natryskowa EXY nie wymaga kotwienia mechanicznego
  • Posiada długą żywotność i niezmienne parametry izolacyjne
  • Zapobiega tworzeniu się mostków termicznych
  • Jest nieszkodliwa dla zdrowia, bezpieczna dla alergików i zwierząt
  • Minimalnie obciąża konstrukcji budynku
  • Potwierdzona czeskimi certyfikatami i atestami
  • Tworzy w 100% ciągłą warstwę bez łączeń
 

Zdjęcia z realizacji

Chcę izolację HONTER®

Prześlemy Ci niewiążącą kalkulację ceny lub wyślemy technika na BEZPŁATNĄ konsultację

Account details will be confirmed via email.