X Gotowe w 30%

Wypełnij formularz a skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe z kalkulacją ceny

X Gotowe w 60%
X Gotowe w 80%
X Gotowe w 90%
X

DZIĘKUJEMY!

POWIADOMIMY CIĘ, GDY TYLKO PRZEPROWADZIMY KALKULACJĘ

Obliczymy Twoje oszczędności Żądana cena

np_widgets.png
zv_widgets.png

Izolacja piankowa vs. izolacja standardowa

Kiedy przez ostatnie 50 lat mówiło się o izolacji, sprowadzało się to do prostych zależności. Jedyne uwagi dotyczyły tego, czy użyć wełny mineralnej, styropianu czy celulozy. Mało kto wiedział, że do izolowania stropu potrzebbna jest inna grubość izolacji niż przy izolowaniu ścian. Kwestią wartości R (oporu cieplnego izolacji) zajmował się mało kto. Nikt się za bardzo nie interesował izolacją na etapie projektownia domu ani późniejszą kontrolą podczas stawiania domu. Przez 50 lat w dziedzinie izolacji nie nastąpił żaden przełom, toteż budowlańcy i architekci w swoich projektach notorycznie korzystali ze znanych typów izolacji, a efekty bywały żałosne. Niemniej jednak w ciągu ostatnich 10 lat w dziedzinie izolacji ten PRZEŁOM NASTĄPIŁ – NATRYSKOWA IZOLACJA PIANKOWA

Nie chodzi o izolację, która jest tylko trochę lepsza niż tradycyjne systemy wykorzystywane przez ostatnie pół wieku. Pianka natryskowa izoluje domy mieszkalne i budynki komercyjne O WIELE LEPIEJ I SKUTECZNIEJ! Ludzie zaczynają rozumieć, że wysokiej jakości izolacja jest naprawdę kluczowa nie tylko dla komfortowego mieszkania, ale przede wszystkim ze względu na oszczędność energii i niskie koszty mieszkania. Dobrej jakości izolacja to po prostu inwestycja. Jeżeli jest wysokiej jakości, zapłaci za siebie sama, a później pozwoli oszczędzać niemałe kwoty na rachunkach za energię. Jest różnica między rocznymi rachunkami na 6 tysięcy złotych, a tymi za 800 złotych. Natryskowe pianki izolacyjne zaoferowały również znaczną poprawę w innych dziedzinach. Wystarczy spojrzeć na szereg zalet tej izolacji: 

  • Natryskowa izolacja piankowa obniżyła miesięczne wydatki na klimatyzację/ogrzewanie o 30-60%
  • Pianka izolacyjna poprawia jakość powietrza wewnątrz obiektu (ogranicza występowanie alergii i ataków astmy)
  • Izolacja z pianki natryskowej pozwala wyciszyć zarówno domy mieszkalne, jak i biura
  • Izolacja z pianki natryskowej eliminuje powstawanie pleśni na powierzchni izolacji i ogranicza jej potencjalny wzrost
  • Izolacja piankowa nie jest pożywką dla pleśni
  • Natryskowa izolacja piankowa nie siada i nie odpada, ma niezmienny kształt
  • Ma stałe i niezmienne właściwości izolacyjne
  • Całkowicie izoluje wszelkie szczeliny i wypełnie wszystkie miejsca
  • Izolacja z pianki natryskowej nie umożliwia przenikania powietrza do i z twojego domu 

Obecnie najważniejsze jest pomóc eksperom budowlanym zrozumieć, że NATRYSKOWE PIANKI IZOLACYJNE I STANDARDOWE IZOLACJE SĄ CAŁKOWICIE RÓŻNE

W poprzednich 5 dekadach nie miało większego znaczenia, czy zdecydowałeś się na izolację z wełny mineralnej czy z celulozy, ponieważ miały taką samą jakość i taki sam opór cieplny. Wielu właścicieli domów zwracało się po prostu do miejscowego dostawcy materiału, ładowali izolację na auto i sami izolowali nią dom. Znowu warto wspomnieć, że w kwestii izolowania domów lub nieruchomości firmowych nie za bardzo było o czym w ogóle decydować.
W branży izolacji piankowych zrozumieliśmy, że nie możemy polegać na wartości oporu cieplnego, ponieważ stare testy oporu cieplnego są niedokładne. Ani trochę nie są dokładne. Te stare pomiary oporu cieplnego mierzą tylko jeden rodzaj ciepła – to przenoszone poprzez przewodnictwo. W naszej branży izolacji piankowych wykorzystujemy testy badające wartości parametrów i właściwości (Performance Value Tests). Te badania mierzą wszystkie 3 typy ciepła: ciepło przenoszone poprzez przewodnictwo, ciepło przenoszone konwekcyjnie i ciepło promieniujące od słońca. Te pomiary właściwości pokazały, że faktyczna wartość oporu cieplnego (wartość R) w przypadku standardowej izolacji jest bardzo niedokładna. Może być niższa nawet o 60%. 

Przed laty, kiedy testy przeprowadzano po raz pierwszy, wielu architektów było zdzorientowanych. Jak to możliwe? Stare, standardowe izolacje umożliwiają znaczny przepływ powietrza. Również ucieczka ciepła i jego przenikanie do wewnątrz budynków były znaczne, dlatego też rachunki za energię były znacznie wyższe niż powinny. Izolacja piankowa zapobiega swobodnemu przepływowi powietrza, dzięki czemu stanowią doskonały materiał izolacyjny. Zapobieżenie zbędnemu przepływowi powietrza sprawia, że domy są o wiele oszczędniejsze. 

Do naszej firmy każdego miesiąca dzwonią właściciele domów, którzy chcieliby się dowiedzieć, dlaczego ich rachunki za energię są tak wysokie, choć są przekonani, że swoje domy zaizolowali tą najlepszą izolacją z wełny mineralnej, celulozy lub waty szklanej, która jest obecnie dostępna na rynku. Dzwonią do nas też deweloperzy i architekci i pytają, dlaczego niektóre ich budynki w praktyce mają tak marne parametry. Wyłożyli duże pieniądze na modernizację klimatyzacji, zamontowali na dachu materiały odbijające ciepło, folie blokujące promienie słoneczne na oknach wschodniej i zachodniej fasady itd., ale żaden z tych wyrobów nie rozwiązał problemu z wysokimi rachunkami. Żaden z tych problemów nie zostanie rozwiązany bez rozwiązania problemu z przenikaniem powietrza. 

Za każdym razem, gdy idziemy sprawdzić dom mieszkalny albo biurowiec, stwierdzamy to samo. Budynek był zaizolowany standardową izolacją o niewystarczającej grubości, izolacja była zamontowana niedokładnie i miała szpary. Z biegiem czasu zmieniała swoją objętość, przez to również właściwości izolacyjne i była przepuszczalna dla powietrza. Nie zawsze jednak możesz wymienić izolację tak łatwo jak kurki czy wannę. Za niskiej jakości izolację będziesz płacić przez całe życie. Będziesz żyć z drogą pomyłką na koncie i płacić wyższe rachunki za ogrzewanie i klimatyzację. Tak więc BADŹ OSTROŻNY. Nie kupuj tej najtańszej izolacji ani nie przyjmuj najtańszych ofert. 

Teraz, kiedy znasz już różnice między standardową izolacją a izolacją z pianki natryskowej, zgłoś się telefonicznie po bezpłatną ofertę naszych usług albo po prostu do nas napisz. 

System EXY Spray 09 – najlepszy wybór przy izolacji poddasza

Pianka natryskowa Honter EXY Spray 09 to system premium izolacji pianą otwartokomorową...

Pełny artykuł

EXY – Dlaczego to działa tak dobrze?

EXY to natryskowa izolacja piankowa na bazie wody z otwartą strukturą komórek i niską gęstością ...

Pełny artykuł

Izolacja cieplna z wełny mineralnej VS. natryskowa izolacja piankowa

Izolacja cieplna z wełny mineralnej jest mniej wydajna niż pianki izolacyjne, zwłaszcza...

Pełny artykuł
Polecamy: ocieplanie pianką | izolacja natryskowa | powłoki dachowe | hydroizolacja dachu | izolacja fundamentów | ocieplanie poddasza

PONAD 1000 WYKONAWCÓW NA CAŁYM ŚWIECIE!

Znajdź wykonawcę w swoim kraju

Formularz kontaktowy

Jesteś zainteresowany izolacją budynku? Napisz do nas.

Imię:
Nazwisko:
Twój e-mail:
Telefon:
Miejsce budowy
Interesuje Cię:
izolacja wewnętrzna
izolacja zewnętrzna
Wtryskiwana pianka do izolacji pustek powietrznych
Ochronny lakier na istniejące i nowe dachy