Izolacja poddasza pianą natryskową EXY

Niezależnie od tego, czy masz mniej, czy więcej miejsca, z łatwością rozwiążemy Twój problem. Izolacja poddasza pianą o otwartej lub zamkniętej strukturze komórkowej to rozwiązanie odpowiednie dla każdego. Piany Honter można łatwo i szybko nanosić metodą natrysku bez obciążania konstrukcji budynku. Charakteryzują się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi oraz zapobiegają powstawaniu mostków termicznych i pleśni na poddaszu.

Piana natryskowa EXY cechuje się doskonałą przyczepnością do różnych powierzchni, tworząc jednolitą warstwę bez konieczności stosowania dodatkowych nośników czy elementów wspierających. To pozwala na znaczące zmniejszenie obciążenia konstrukcji, a jednocześnie zapewnia wysoką skuteczność izolacyjną, szczelność oraz trwałość. Izolacja poddasza pianą natryskową EXY jest stosowana w ocieplaniu różnego rodzaju budynków, takich jak:

 • domy jednorodzinne,

 • wielorodzinne,

 • obiekty komercyjne,

 • przemysłowe,

 • użyteczności publicznej.

Piany zamkniętokomórkowe i otwartokomórkowe doskonale nadają się do ocieplania poddaszy, ścian,stropów, a także jako izolacja termiczna fundamentów. Mogą być stosowane na elementach wewnętrznych i zewnętrznych. Idealnie nadaje się do izolacji dachów, poddaszy, ścian, a także jako izolacja akustyczna w salach konferencyjnych czy biurach.

Tak wygląda poddasze PRZED i PO zaizolowaniu pianą natryskową

Proces ocieplenia poddasza pianką PUR

Ocieplenie poddasza pianą PUR EXY jest bardzo praktyczne. Materiał nanoszony jest metodą natryskową, dzięki czemu od razu wielokrotnie zwiększa swoją objętość. Piana doskonale wypełnia nawet niewielkie szczeliny i spoiny oraz zapobiega przenikaniu zimnego powietrza. Mechaniczne kotwienie izolacji nie jest konieczne, ponieważ produkt doskonale przylega do wszystkich powierzchni w konstrukcji dachu.

Ocieplenie poddasza pianką PUR polega na jej aplikacji na odpowiednie powierzchnie, które przed rozpoczęciem muszą być przygotowane poprzez oczyszczenie i zabezpieczenie. Następnie pianka PUR jest nanoszona za pomocą specjalistycznego urządzenia, gdzie ekspanduje się i utwardza, tworząc izolacyjną bezspoinową warstwę. Ocieplenie poddasza pianą PUR tą metodą zapewnia skuteczną i trwałą izolację, eliminując mostki termiczne i poprawiając efektywność energetyczną domu.

Doświadczeni aplikatorzy mogą natryskiwać pianę izolacyjną na wymaganą grubość, eliminując odpady powstające podczas przycinania. W ten sposób można uniknąć późniejszego przycinania lub ściskania izolacji. Ocieplenie poddasza pianką PUR pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Po naniesieniu materiał twardnieje w mniej niż minutę. Firma Honter dostarcza produkty otwartokomórkowe i zamkniętokomórkowe orazsystemy do aplikacji samodzielnej, które umożliwiają ocieplenie poddasza pianą PUR nawet bez specjalistycznej wiedzy.

Efekty ocieplenia poddasza pianką Pur

Ocieplenie poddasza pianką Honter przynosi szereg wymiernych korzyści. Pierwszą z nich jest wyraźne zwiększenie efektywności energetycznej budynku, niezależnie od jego przeznaczenia. 

Dzięki piance PUR, która jest materiałem o bardzo dobrej izolacyjności termicznej, ogranicza się utratę ciepła w okresie zimowym oraz nadmierne nagrzewanie wnętrz latem. Pozwala to na zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do utrzymania optymalnej temperatury wewnątrz pomieszczeń, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie lub klimatyzację.

Warto też podkreślić, że taka inwestycja może zwiększyć wartość nieruchomości. Dom, w którym zostało wykonane ocieplenie poddasza pianką, generuje niskie koszty eksploatacyjne, dlatego jest atrakcyjniejszy dla potencjalnych nabywców. Izolacja wykonana tą metodą pozwala uniknąć problemów z kondensacją i powstawaniem wilgoci, co jest istotne dla zapobiegania rozwojowi pleśni czy grzybów w strukturze obiektu.

Samodzielne ocieplanie poddaszy pianką PUR

Ocieplanie poddaszy pianką PUR jest skuteczną metodą izolacji termicznej. Materiał ten może być aplikowany na różne sposoby – w formie natrysku lub pianki montażowej. Honter dostarcza przede wszystkim wyroby do natrysku oraz odpowiednie narzędzia do nanoszenia pianki. Dzięki temu zadanie to może zostać wykonane również samodzielnie, jeśli zostaną zastosowane wskazówki producenta.

Piana poliuretanowa zapewnia doskonałe uszczelnienie i izolację, poprawiając efektywność energetyczną budynku oraz redukując straty ciepła. Jest elastyczna, dobrze przylega do powierzchni i może być stosowana nawet w trudno dostępnych miejscach. Ocieplanie poddaszy pianką PUR powinno być jednak wykonane zgodnie z zaleceniami producenta, aby uniknąć problemów związanych z nieprawidłową aplikacją materiału, a co za tym idzie, utraty jego parametrów.

Odnośniki

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Zobacz jak działa ocieplenie pianą natryskową…
Nasi autoryzowani wykonawcy ocieplają standardowy dom jednorodzinny w jeden dzień. Przyjedziemy ze naszym sprzętem na każdą budowę. Izolację natryskową można wykonać o każdej porze roku.
Zobacz więcej na naszym kanale: youtube Youtube

youtube

Piana natryskowa do ociepleń poddaszy i innych celów

Firma Honter oferuje sprawdzone piany natryskowe do ocieplenia poddaszy, w tym piany izolacyjne EXY 09, EXY 09 Plus o strukturze otwartej oraz EXY 34 HFO o strukturze zamkniętej. Dzięki swojej budowie i parametrach są elastyczne i mogą być wykorzystywane do wielu zastosowań izolacyjnych w budownictwie, przemyśle czy motoryzacji. Wszystkie piany można z łatwością nakładać nawet w trudno dostępne miejsca, a dzięki swojej niskiej wadze jedynie w niewielkim stopniu obciążają konstrukcję sufitu.

Dzięki doskonałym właściwościom izolacyjnym i ekspansywnej strukturze piana dociera do wszystkich zakamarków konstrukcji dachu, zapobiegając w ten sposób powstawaniu mostków termicznych oraz pojawianiu się wilgoci i pleśni na poddaszu. Tworzy barierę powietrzną, co jest bardzo ważne.

Piana natryskowa do ociepleń poddaszy może być stosowana także do izolacji ścian zewnętrznych oraz fundamentów budynków, zapewniając doskonałą ochronę termiczną. Jest używana do zamykania szczelin wokół okien, drzwi i rur, eliminując przecieki powietrza i zapobiegając stratom ciepła. Ponadto piana natryskowa PUR jest wykorzystywana do izolacji rur w systemach grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, zapobiegając kondensacji i utracie energii.

Ocieplanie poddaszy pianą natryskową staje się popularne także w Polsce. Jest to obecnie jedna ze standardowych metod izolacji budynków wielu typów i o różnym przeznaczeniu. Znakomite właściwości tego materiału sprawiają, że domy i obiekty użyteczności publicznej czy komercyjne są chronione nie tylko przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wilgoć, ale także przed hałasem. W ofercie Honter znajdziesz zarówno produkty o strukturze otwartokomórkowej, jak i zamkniętokomórkowej. Dostarczamy materiały o różnorodnych parametrach, dzięki czemu można je dostosować do własnych wymagań i budżetu. Ponadto piany natryskowe do ociepleń poddaszy znajdują zastosowanie w wielu innych branżach.

Piana PUR do różnych konstrukcjibudowlanych

Nasze piany poliuretanowe sprawdzają się w izolacji termicznej i akustycznej obiektów wykonanych z różnych materiałów. To tworzywa, które wyróżniają się pod względem skuteczności zarówno w przypadku komponentów budowlanych takich jak beton, drewno, metal, jak i przy zastosowaniu w izolacji dachów, ścian czy podłóg.

Ich elastyczność pozwala na szczelne wypełnienie nawet trudno dostępnych miejsc, co zwiększa efektywność izolacji. Dodatkowo piany poliuretanowe są odporniejsze na wilgoć niż niektóre inne materiały izolacyjne, co sprawia, że są wybierane do wielu zastosowań budowlanych. Wśród obiektów, które mogą zostać ocieplone pianą PUR, należy wymienić fundamenty, ich ściany oraz płyty. Wybór odpowiedniego produktu zależy między innymi od pożądanej gęstości i parametrów izolacyjnych. Materiał potrzebuje kilku godzin na utwardzenie i osiągnięcie pełnej wytrzymałości. Czas schnięcia może się różnić w zależności od warunków otoczenia i typu użytej piany.

Piany produkowane przez Honter są powszechnie wykorzystywane również do ocieplania dachów od zewnętrznej i wewnętrznej strony oraz stropów. Ponadto sprawdzają się w izolacji poddaszy użytkowych, ścian w obiektach o różnym przeznaczeniu, rur ciepłowniczych, komór chłodniczych i innych komponentów. Nasze piany poliuretanowe doskonale radzą sobie z przyczepnością do różnych typów materiałów, co wyróżnia je spośród innych produktów dostępnych na rynku.

Odpowiednie produkty

EXY 09

EXY 09

Sprawdzona! Skuteczna, zwłaszcza oddychająca ze względu na otwartą strukturę komórkową.
Więcej informacji
EXY 34 HFO

EXY 34 HFO

Jeden z najskuteczniejszych materiałów izolacyjnych dostępnych w handlu. Nowa generacja EXY 34 HFO.
Więcej informacji

Jesteś zainteresowany wdrożeniem?

Niezależnie od tego, czy jest to nowy projekt budowlany, czy kolejne docieplenie - chętnie doradzimy!

Więcej informacji…

Informacje dla architektów

Informacje dla architektów

Co jest ważne dla Ciebie jako architekta. Dowiedz się więcej o nas, możliwościach współpracy i naszych produktach.
Więcej
Do pobrania

Do pobrania

Szczegółowe informacje, karty katalogowe i ciekawostki.
Do pobrania

Właściwości i działanie piany do ocieplania poddaszy

Zastosowanie piany do ocieplania poddaszy może znacząco wpłynąć na bilans energetyczny obiektu. Produkty wytwarzane przez Honter są materiałami o znakomitych właściwościach termoizolacyjnych. Dostarczamy wyroby zróżnicowane pod względem współczynnika przenikania ciepła. Piana do ocieplania poddaszy wykazuje nawet dwukrotnie lepszą zdolność termoizolacji niż styropian. Między innymi z tego powodu jest jednym ze standardowych rozwiązań wykorzystywanych do izolacji cieplnej i akustycznej.Materiał ten warto wybrać, ponieważ:

 • piana do ocieplania poddaszy niezawodnie izoluje trudno dostępne miejsca,

 • eliminuje mostki termiczne,

 • nawet kilkakrotnie zmniejsza koszty ogrzewania i klimatyzacji,

 • zapewnia szybką aplikację do 300 m 2 dziennie,

 • nie wymaga kotwienia mechanicznego,

 • nie zwiększa obciążenia konstrukcji budynku,

 • eliminuje przenikanie powietrza,

 • tworzy barierę powietrznoszczelną,

 • zapobiega rozwojowi pleśni i tworzy zdrowe środowisko,

 • służy również jako izolacja akustyczna.

Piana do ocieplania poddaszy cechuje się nie tylko wysokim poziomem izolacyjności cieplnej, ale wykazuje też właściwości dźwiękoszczelne. Z tego względu znajduje zastosowanie w budynkach mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej. Honter gwarantuje dostęp do produktów zróżnicowanych pod względem parametrów.

Zapytaj o cenę
Niepewny? Uzyskaj bezpłatną wycenę swojej izolacji.
Kalkulacja ceny
Jesteś zainteresowany stosowaniem naszych produktów?
Oferujemy profesjonalne szkolenie, sprzęt oraz serwis.
Skontaktuj się z nami